banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Recenzja filmu "Skazani na Shawshank"


No więc zacznę moją recenzję bez wstępu, obowiązkowego w szkole. Bo to nie jest praca na ocenę, chcę tylko szczerze powiedzieć wam, co sądzę o tym filmie. Wcześniej moje wypowiedzi były dość krótkie, ale teraz muszę się wypisać. Jak ktoś się nie chce zagłębiać w szczegóły, to proszę bardzo- specjalnie dla was piszę grubym drukiem: WSPANIAŁY FILM. A teraz trochę dla dociekliwych. To chyba jeden z nielicznej, naprawdę wąziutkiej grupki filmów, do których obsady nie sposób się przyczepić. Morgan Freemanjest po prostu przewspaniałym aktorem, który bez problemu mógłby zagrać kalafiora ( panie Freeman, to komplement! ). Tim Robbins mistrzowsko zagrał swą rolę. Dokładnie tak wyobrażałam sobie Andy'ego. Nie będę się zagłębiać w nazwiska pozostałych aktorów ( choć jestem szczęśliwą posiadaczką płyty DVD z filmem). Powiem tylko, że są to wysokiej klasy goście, których gra jest po prostu prawdziwa. Wiecie co, chyba jednak skończę, bo moja recenzja będzie jednym wielkim zachwytem- mistrzowsko spisał się kostiumolog, kompozytor muzyki do filmu, w ogóle wszyscy! Podziękowania dla wszystkich, którzy są związani z tym filmem, że dzięki nim powstało takie dzieło. Ale jednak, choć ekranizacja jest wierna, polecam najpierw przeczytać książkę, bo ten charakterystyczny dokładny obraz charakteru bohaterów, tak charakterystyczny dla Kinga, nie da się jednak tak wiernie odtworzyć tego na filmie, ale Darabontowi udało się tak, jak to tylko było możliwe.

Katażyna
Ocena: 10/10

________________________________________________________________________________

Jeden z najlepszych filmów jakich kiedykolwiek widziałam w życiu. Mistrzowska gra aktorska, doskonałe tempo, świetny scenariusz, akcja bez zastrzeżeń, po prostu film genialny pod każdym względem. Nie sposób się do czegoś przyczepić. Serdecznie polecam!!

Cellardoor
Ocena: 10/10

________________________________________________________________________________

Jeden z moich najulubieńszych filmów. Wspaniała rola Tima Robinsa i Morgana Freemana oczywiście (on zawsze jest świetny!!!). Szczególne pochwały należą się jednak Kingowi za stworzenie tak wspaniałej książki, bez której nie byłoby tego wspaniałego filmu.

Fifka
Ocena: 10/10

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.