banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Cytaty"Choć piszę o własnych lękach, własne książki mnie nie przerażają. Ich fabuły wymyślam nie w środku ciemnej nocy, ale za dnia, na przykład gdy jadę autostradą w piękny, słoneczny dzień".

"Nazywam się pisarzem salami. Dlaczego? Bo moje pisarstwo jest jak kiełbasa. Smaczne, ale to tylko salami".

"Kiedy byłem dzieckiem, wierzyłem we wszystko, co mi mówiono, we wszystko, co czytałem, i w każdą rzecz, jaką tworzyła moja nadmiernie wybujała wyobraźnia".

"Uważam, że tak naprawdę mit i wytwór wyobraźni to prawie to samo, a przekonanie stanowi dla nich nieustanne źródło energii".

"Moim zdaniem dobre pisarstwo - dobre opowiadania - stanowi cudowny gejzer wyobraźni, a wyobraźnia, w moim pojęciu, ma przynosić ukojenie i ratunek w sytuacjach krańcowych, na gwałtownych wirażach życia, które, bez takiej pociechy, stałoby się nie do zniesienia".

"Niczym amator znajduję ogromną przyjemność w praktycznej stronie tego, co robię".

"Znam pisarzy utrzymujących, że nie czytają ocen swoich dzieł lub nie przejmują się złymi opiniami, i autentycznie wierzę dwóm takim osobnikom. Ale sam należę do innego gatunku: gryzę paznokcie do krwi na myśl o złych recenzjach i ronię łzy, kiedy nadejdą. Ale nie powalają mnie na długo. Wystarczy mi wykończyć kilkoro dziatek i staruszek, a już odzyskuję humor i równowagę ducha."

"Od czasu do czasu zarówno opowieści, jak i noworodki przychodzą na świat bezboleśnie."

"Należę do tych, którzy wierzą, iż życie składa się z wielu cykli, jakby wirujących kół. Czasem zazębiają się o siebie, a czasem kręcą samodzielnie - ale wszystkie wykonują jakąś skończoną, powtarzalną funkcję."

"Tworzenie historii jest równie naturalne jak oddychanie. Układanie wątków to literacki odpowiednik reanimacji".

"Istotnie, zaszufladkowano mnie jako autora horrorów. Nigdy tego nie potwierdzałem ani temu nie zaprzeczałem, bo po prostu uważam, że nie ma to żadnego związku z tym co robię. Pozwala jednak księgarniom przypisać moje książki odpowiedniemu działowi".

Stephen King» Zabawne cytaty z książek
» Złote myśli bohaterów Kinga

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.