banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Powiązania gry Silent Hill z twórczością Stephena Kinga


Silent Hill 3
Tuż po wydaniu trzeciej odsłony Silent Hill w Japoni pojawił się poradnik pt. "SH3 Official Guidebook" napisany min. przez twórców gry, w którym przyznają się oni do inspiracji literaturą i filmem, w tym twórczością Stephena Kinga. Poniżej znajduje się spis zawartych w grze powiązań.
- Mgła, latające potwory i klimat panujący w miasteczku przypomina opowiadanie "Mgła" ze zbioru    "Szkieletowa załoga".
- Alessa tworzy różne kreatury używając siły umysłu tak jak mały chłopiec w "Regulatorach".
Silent Hill - Redrum - Na drzwiach garażu, na wschód od Jim Beam wypisane jest    krwią słowo 'Redrum' tak jak w "Lśnieniu".
- Harry ma zdolność widzenia przyszłości tak jak Danny w    "Lśnieniu".
- W szkole w łazienkach wszystkie zlewy są zachlapane krwią jak    w "To".
- Gillespie był także szeryfem w "Miasteczku Salem".
- W mieście jest ulica imienia Richarda Bachmana.
- Zniknięcie mieszkańców Silent Hill podobnie jak to miało kiedyś    miejsce na wyspie Roanoke zasiedlonej przez tysiące ludzi.    Wszyscy zaginęli nagle pewnej zimy, a jedynym    pozostawionym śladem był napis wyryty na drzewie 'Croatoan'. Historia ta wspomniana jest w    "Sztormie stulecia".
- Obok sklepu 'Crabs' znajdują się plakaty reklamujące film "Cmętarz zwieżąt".
Silent Hill - Plakaty z filmu Carrie- Przy sklepiku z antykami wiszą plakaty reklamujące film    "Carrie".
- W restauracji na samym początku gry, wisi plakat z napisem    "Study, Dammit". Kiedy King był studentem w University of    Maine, pracował w gazetce pt. "Maine Campus". Pod koniec    jednego z semestrów gazetka opublikowała zdjęcie, na który    King trzyma strzelbę mówiąc: "Study, Dammit".
- W opowieści "Langoliery" ze zbioru "Czwarta po północy",    wszyscy ludzie lecący samolotem znikają z pokładu za    wyjątkiem tych, który w tym czasie spali. Identycznie sytuacja    wygląda w Silent Hill.
- Alessa zachowuje się w podobny sposób jak tytułowa bohaterka powieści "Carrie" i posiada wiele   ciekawych zdolności paranormalnych. Jej matka, podobnie jak matka Carrie jest fanatyczką   religijną i planowała niegdyś uśmiercić swoją córkę.Mapa Silent Hill
     Mapa Silent Hill


Informacje i screeny: X-Nocturne

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.