banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Nigdy nie wydane prace Kinga


1963 - The Aftermath (50,000 słów)
Jest to opowiadanie science-fiction, rozgrywające się zaraz po "wojnie atomowej", która pochłonęła większość populacji na świecie. Historia ta jest przechowywana w "The Special Collections Archive Of The Raymond Fogler library at the University of Maine at Orono" i można dostać się tam tylko za pisemną zgodą Kinga.

1970 - Sword In The Darkness (150,000 słów)
To jest opowieść o zamieszkach na tle rasowym w mieście zwanym Harding. Także o Arnie Kalowski, który widział śmierć swojej matki i siostry, a następnie zaopiekował się ojcem, który przechodził załamanie nerwowe. Poprzednio historia ta nosiła tytuł "Babylon Here" i została ukończona 30 kwietnia. Ona także jest przechowywana w "The Special Collections Archive Of The Raymond Fogler library at the University of Maine at Orono".

1973 - Blaze (50,000 słów)
Historia ta opowiada o Claiborne Blaisdee JR, wykorzystywanym trzysta funtowym mężczyźnie. Porywa on niemowlę i żąda za niego okupu w wysokości 1,000,000$. Opowieść została ukończona 15 lutego i jest przechowywana w "The Special Collections Archive Of The Raymond Fogler library at the University of Maine at Orono".

1974 - The House on Value Street
Jest to powieść o uprowadzeniu Patty Hearst. King nie dokończył jej ponieważ historia prowadziła do nikąd. Zamiast niej napisał "Bastion".

1976 - Corner
Niedokończona powieść.

1976 - Welcome To Clearwater
Niedokończona powieść.

1977 - Wimsey
Miała to być powieść angielska, ale została przerwana po napisaniu 16 stron (pierwszy rozdział i początek drugiego). Opowiada o detektywie Lord Peter Wimsey, postaci stworzonej przez Dorothy Sayers.

1982 - The Cannibals (100,000 słów)
Jest to 450 stronicowa powieść opowiadająca o grupie ludzi uwięzionych w apartamencie budynku. Ludzie ci kończą ze sobą zjadając się nawzajem. Pierwotny tytuł tej historii to "Under The Dome". King napisał ją podczas kręcenia "Creepshow".

1983 - The Leprechaun
Jest to niedokończona powieść, którą King napisał dla swojego syna Owena. Było to 30 stron zapisanych w notatniku, które zaginęły gdzieś w New Hampshire.

1989 - Steel Machine
Część tej powieści została umieszczona w innej pt. "Mroczna połowa". To właśnie ta historia którą Thad musiał napisać razem z Georgem Sterk'iem. Pierwotnie King chciał wydać ją pod pseudonimem Richarda Bachmana, George Stark ale później zmienił zdanie mówiąc: "Jeśli bym to zrobił, to zostałaby opublikowana jako "Steel Machine" Richarda Bachmana, nie Georga Starka. Ponieważ George Stark nie istnieje, a Richard Bachman owszem."

1996 - The Pretender
Nad tą powieścią King pracował w 1996 roku.

My Pretty Pony
King napisał 6 rozdziałów tej powieści zanim z niej zrezygnował. Później użył pierwszego rozdziału do opowiadania pod tym samym tytułem.

Doors
Nic na temat tej opowieści nie wiadomo.

Weeds (20,000 słów)
Część tej powieści została opublikowana jako opowiadanie pod tym samym tytułem. Nie ukończona.

Milkman
Nie ukończona powieść, z której King wziął dwa segmenty "Poranne dostawy (Mleczarz 1)" i "Wielkie bębny: Opowieść pralnicza (Mleczarz 2)" i opublikował w zbiorze "Szkieletowa załoga".

George D. X. McArdle
Jest to ukończony 123 stronicowy manuskrypt, który znajduje się w "The Special Collections Archive Of The Raymond Fogler library" at the University of Maine at Orono".

On The Island
To ukończona powieść, którą napisał w połowie lat osiemdziesiątych. King powiedział o niej: "To jest o bogatych ludziach, którzy namawiają dzieciaki z ulicy na wyprawę na wyspę i polowanie z paintball'ami. Dzieciaki się tam dostają i spostrzegają, że ci faceci używają prawdziwej amunicji. Dwóch lub trzech z nich ucieka i postanawia zaczekać na powrót tych bogatych facetów".

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.