banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 12/2005


All That You Love Will Be Carried Away
23.12.2005r. - Dollar Babies w sieci

W sieci pojawiły się dwa kolejne filmy z kategorii Dollar Baby.
Są to: "All That You Love Will Be Carried Away" nakręcony na podstawie opowiadania "Wywiozą ci wszystko, co kochasz" ze zbioru "Wszystko jest względne" oraz "The Man in the Black Suit" na podstawie opowiadania "Człowiek w czarnym garniturze" znajdującego się w tym samym zbiorze. Oba filmy można pobrać ze stron witryny Stephen King Short Movies.
Informacja: Stephen King Short Movies
Entertainment Weekly
17.12.2005r. - The Pop of King / pomoc Kinga / dekoracja

23 grudnia w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejny artykuł Kinga podsumowujący kończący się rok 2005. Pisarz podsumował już osiągnięcia muzyków i filmowców. Teraz przyszła kolej na literatów. W artykule znalazło się dziesięć najlepszych, wartych przeczytania według Kinga książek.
Z kolumną można zapoznać się w dziale "Artykuły".
Nr.43 - Book End?.
Informacja: Entertainment Weekly

"Stephen King pomaga ofiarom wypadku" pisze gazeta Maine Today. W zeszły wtorek 22-letnia Stephanie Lagucki i jej 3-letnia córka Rylee uległy poważnemu wypadkowi samochodowemu. Matka trafiła do Eastern Maine Medical Center w Bangor natomiast córka do szpitala w Portland. Będąca w krytycznym stanie Stephanie chciała by jej córka była przy niej, dlatego King pokrył koszty transportu i specjalnej opieki medycznej w trakcie przewozu dziewczynki (2,800$), będącej również w stanie krytycznym. "Nawet nie wiemy jak zadziwiający jest ten człowiek", powiedziała kuzynka Stephanie.
Informacja: Maine Today

Dom Stephena Kinga udekorowany na Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie wykonane wczoraj. Stephen King w tym roku nietypowo udekorował swój dom na święta. Front domu zdobi wielki znak pokoju zrobiony z kolorowych lampek. "Zdecydował, że chce dekoracje na święta", powiedziała jego osobista asystentka Julie Eugley. "Przeważnie nie dekorują domu na święta ponieważ nie spędzają ich tu", dodaje. Jednak w tym roku wyjątkowo od listopada przebywają w Bangor, a nie na Florydzie.
W dekoracji domu dziennikarze doszukują się wydźwięków politycznych, ale Julie Eugley zapewnia iż jest to tylko dekoracja.
Innego zdania są sąsiedzi pisarza, którym dekoracja się bardzo podoba. "Kocham ten znak" mówi Cheryl Wixson. "Za kążdym razem jak przejeżdzam tamtędy myślę, że to jest to nad czym cały świat powinien pomyśleć".
Informacja: Bangor Daily News. Zdjęcie: Kevin BennettThe Secretary of Dreams
15.12.2005r. - "The Secretary of Dreams" / The Pop of King

Wczoraj na stronie Cemetery Dance Publications pojawiły się bardziej szczegółowe informacje dotyczące ostatniego, długo utrzymywanego w tajemnicy projektu.
Książka będzie wydana w trzech edycjach z różnymi okładkami. Będzie zawierała 250 stron tekstu, setki ilustracji i historyjek komiksowych artysty Glenna Chadbourne'a. Według wydawnictwa "żadne słowo z opowiadań Kinga nie zostanie pominięte" przez grafika. W książce znajdzie się sześć opowiadań Stephena Kinga: "Drogowy wirus zmierza na północ" (Wszystko jest względne),
"Ciężarówka wója Otto" (Szkieletowa załoga),
"Pora deszczowa" (Marzenia i koszmary),
"Cieśnina" (Szkieletowa załoga),
"Dola Jeruzalem "(Nocna zmiana),
"Urodzi się w domu" (Marzenia i koszmary).
Wszystkie trzy edycje książki są limitowane. Okładki, dokładne opisy znajdziecie pod tym adresem, pod którym także można składać zamówienia.
Dokładna data wydania nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że niebawem pojawi się druga część książki. Podobno King wybrał już kolejne sześć opowiadań, które ilustruje Chadbourne. Dokładna jej zapowiedź pojawi się w przyszłym roku.
Informacja: Cemetery Dance Publications

W najbliższy piątek, 16 grudnia w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga. Tym razem pisarz podsumowuje kino. Typuje 10 najlepszych według niego filmów, które można było obejrzeć w 2005 roku. Z kolumną tą można zapoznać się w dziale "Artykuły". Nr.42 - Scene It.
Informacja: Entertainment WeeklyAudiobook Cell
09.12.2005r. - Trzy audiobooki / projekt / opis "Cell"

W przyszłym roku na amerykańskim rynku pojawią się trzy nowe audiobooki.
Styczeń 2006 roku - "Quitters, Inc.", narrator Erika Robertsa
24 stycznia 2006 roku - "Cell", narrator Campbell Scott
1 lipca 2006 roku - "Stationary Bike", narrator TBA

"The Secretary of Dreams" to tytuł nowego projektu nad którym pracuje Stephen King. Szczegóły projektu są trzymane w tajemnicy. Jedyne co obecnie wiadomo na jego temat to, że będzie swego rodzaju komiksem przypominającym "Creepshow". Będzie zawierać kilka znanych już opowiadań zilustrowanych przez Glenna Chadbourne'a, który stworzył między innymi grafikę na stronę radia WKIT (należącego do pisarza).

Poniżej znajduje się fragment opisu powieści "Cell" udostępniony przez wydawcę z Wielkiej Brytanii, który zdradza nam nowe szczegóły dotyczące treści książki.
Wirus jest przenoszony przez każdy telefon komórkowy na całym świecie. W ciągu 10 godzin większość ludzi będzie martwa bądź obłąkana. Młody artysta Clayton Riddell razem z Tomem McCourtem i nastoletnią Alice ucieka niszczącej eksplozji, płonącego Bostonu, rozpaczliwie próbując dotrzeć do syna zanim ten włączy swoją małą komórkę...
Informacja: Lilja's LibraryEntertainment Weekly
05.12.2005r. - The Pop of King / serial / komiks

9 grudnia w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna, 41 już kolumna Kinga. Artykuł nosi tytuł "Music to My Ears" i zawiera wykaz najlepszej według pisarza muzyki z kończącego się roku 2005. Z kolumną tą można zapoznać się w dziale "Artykuły". Nr.41 - Music to My Ears.
Informacja: Entertainment Weekly

Serial "Marzenia i koszmary" pojawi się na ekranach około 15 czerwca 2006 roku. Co tydzień można będzie obejrzeć jeden z ośmiu odcinków. Pierwszym epizodem ma być "Ostatnia sprawa Umney'a".

Stephen King i Marvel wspólnie podjęli decyzję o przełożeniu premiery komiksu "Mroczna wieża" na 2007 rok. King uzasadniając swą decyzję powiedział, że komkis ten będzie wyjątkowy, a rok 2006 już jest wypełniony - dwie premiery najnowszych powieści "Cell" i "Lisey's story" oraz praca nad musicalem "Ghost Brothers of Darkland County", który pisarz tworzy wraz z Johnem Mellencampem.
"Chcę mieć czas by móc się nim cieszyć", powiedział autor.
Pierwszy zeszyt komiksu ukaże się w lutym, a ostatni w lipcu 2007 roku. Całość w twardej oprawie pojawi się w październiku 2007.
Informacja: Lilja's Library


Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.