banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 11/2005


Cell
26.11.2005r. - "Cell"

Po prawej znajduje się okładka powieści "Cell", która zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 24 stycznia 2006 roku przez Scribner. Książka będzie liczyła sobie 384 strony i wydana będzie w twardej oprawie. Już teraz można ją zakolejkować na Amazon.com.

W Polsce powieść "Cell" zostanie wydana przez wydawnictwo Albatros. Niestety data wydania nie jest jeszcze znana.


Creepshow 3
21.11.2005r. - "Creepshow 3" / "Marzenia i koszmary"

Po lewej znajduje się plakat promujący "Creepshow 3", który jak już pisałam wcześniej z "Creepshow" Stephena Kinga ma wspólny jedynie tytuł.

Wiadomo już na pewno, że ostatnim odcinkiem serialu "Marzenia i koszmary" nie będzie "Urodzi się w domu". Zamiast niego będziemy mogli oglądać ekranizację opowiadania "Prosektorium numer cztery" ze zbioru "Wszystko jest względne". Będzie to trzeci odcinek serialu, który nie będzie pochodził ze zbioru opowiadań "Marzenia i koszmary".
Informacja: Lilja's Library.Marzenia i koszmary
15.11.2005r. - "Marzenia i koszmary"

Znany jest już skład realizowanego obecnie serialu "Marzenia i koszmary". Jak się okazuje wśród tych ośmiu odcinków, które miały zostać wybrane ze zbioru opowiadań pod tym samym tytułem są dwa z innych zbiorów.

1. "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli"
2. "Ostatnia sprawa Umney'a"
3. "Koniec całego bałaganu"
4. "Piąta ćwiartka"
5. "Drogowy wirus zmierza na północ" ("Wszystko jest względne")
6. "Pole bitwy" ("Nocna zmiana")
7. "Crouch End"
8. "Urodzi się w domu"

Jak widać jednak "Cadillac Dolana" nie zostanie zrealizowany. Nie wiadomo także czy ostatnim odcinkiem serii będzie na pewno "Urodzi się w domu".
Informacja: Lilja's Library.
Entertainment Weekly
13.11.2005r. - The Pop of King / "Marzenia i koszmary"

W piątek, 18 listopada w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga z cyklu The Pop of King zatytułowana "Lights in a Box". Artykuł poświęcony jest nowemu filmowi "Good Night, and Good Luck. " w reżyserii George'a Clooney'a, który już zebrał pochlebne opinie krytyków.
Z kolumną można zapoznać się w dziale "Artykuły". Nr.40 - Lights in a Box . Natomiast zapowiedz omawianego filmu można obejrzeć tu.

Do realizowanych odcinków serialu "Marzenia i koszmary" doszły dwa kolejne tytuły: "Cadillac Dolana" oraz "Koniec całego bałaganu". Znamy już pięć z ośmiu ekranizowanych opowiadań. Pozostałe to: "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli", "Ostatnia sprawa Umney'a" oraz "Urodzi się w domu".
Informacja: Lilja's Library.
Buick 8
08.11.2005r. - "Pokochała Toma Gordona" / "Buick 8"

Prace nad filmem "Pokochała Toma Gordona" wciąż trwają. "Bardzo ciężko jest zdobyć fundusze ponieważ nie jest to typowy horror.", powiedział reżyser Georgie A. Romero, "To nie to czego ludzie oczekują od Stephena Kinga i ode mnie, dlatego mamy problemy z finansowaniem go". Pomimo problemów Romero zapewnia, że nie rezygnują z filmu.

Reżyser obecnie pracuje również nad inną adaptacją powieści Stephena Kinga "Bucik 8". Prawdopodobnie uda się go skończyć przed "Pokochała Toma Gordona". Produkcją "Bucika 8" ma zająć się Chesapeake Films.Mroczna Wieża
03.11.2005r. - Komiks "Mroczna Wieża" / South Park

Komiks o "Mrocznej Wieży" będzie składał się z sześciu części, ale już przewidywane są kontynuacje. Dokładne informacje zostaną podane dopiero w grudniu. Nie będzie to jednak komiksowa wersja siedmiu części "Mrocznej Wieży" tylko zupełnie nowe historie będące jej uzupełnieniem. W komiksie poruszone zostana tematy i wątki, które nie zostały rozwinięte w powieściach, np. młodość Rolanda i początki jego podróży.

Na stronach witryny Stephen King Short Movies można znaleźć ponad sześcio minutowy epizod z South Parku - animowanego serialu, który nawiązuje do "Cmętarza zwieżąt".
Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.