banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 10/2005


Mroczna wieża
28.10.2005r. - Komiks / "Marzenia i koszmary" / "1408"

Marvel Comics szykuje na jesień przyszłego roku wydanie "Mrocznej wieży" w postaci komiksu. Wszystkie części mają pojawić się w jednym książce z twardą oprawą. Jednak fani poszczególne komiksy będą mogli czytać już od kwietnia 2006 roku. Ilustracje stworzy znany w świecie komiksu amerykański rysownik Jae Lee.

Pierwszym odcinkiem powstającego obecnie serialu "Marzenia i koszmary" na podstawie zbioru opowiadań pod tym samym tytułem będzie "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli". Inne znane już opowiadania z ośmiu wybranych ze zbioru to: "Ostatnia sprawa Umneya" oraz "Urodzi się w domu".
Informacja: Lilja's Library.


Powstanie zapowiadana już kiedyś ekranizacja opowiadania "1408" ze zbioru "Wszystko jest względne". Film wyreżyseruje Mikael Hafstrom na podstawie scenariusza napisanego przez Scotta Alexandera i Larry'ego Kraszewskiego.Entertainment Weekly
22.10.2005r. - The Pop of King / daty / remake "Creepshow"

28 października w magazynie Entertainment Weekly pojawi się nowa kolumna Kinga zatytułowana "The Fright Stuff". Zapoznać się z nią można w dziale "Artykuły". Nr.39 - The Fright Stuff .
W artykule King proponuje przede wszystkim filmy, które warto obejrzeć w Halloween.

Zmieniono daty wydania dwóch najnowszych powieści Stephena Kinga. Według oficjalnej witryny "Cell" pojawi się na amerykańskim rynku 24 stycznia 2006 roku, natomiast "Lisey's story" 24 października 2006r.

Warner Brothers przygotowuje remake oryginalnej wersji Creepshow z 1982 roku napisanej przez Stephena Kinga i wyreżyserowanej przez George A. Romeo.
Roy Lee i Doug Davison z Vertigo Entertainment będą producentami razem z Taka Ichise z OZ LA, specjalistą od straszenia ("Klątwa"), oraz Tonym Ludwigiem. James Dudelson, obecnie przetrzymujący prawa do filmu, także będzie miał swój udział w produkcji.
W odróżnieniu od oryginału, w którym mieliśmy pięć różnych odcinków, tu historie będą ze sobą powiązane. W planach jest stworzenie bohaterów i sytuacji, które połączą wszystkie części.
Żaden reżyser ani scenarzysta nie został jeszcze obsadzony i jest mało prawdopodobne aby był to Romero albo King.
Informacja: Lilja's Library.
Home Delivery: Servicio a domicilio
19.10.2005r. - Dollar Baby / "Marzenia i koszmary"

Powstała kolejna po "Srarzenie" animowana adaptacja opowiadania Kinga. "Home Delivery: Servicio a domicilio" został stworzony w Hiszpanii na podstawie opowiadania "Urodzi się w domu" ze zbioru "Marzenia i koszmary". Scenarzystą i zarazem reżyserem animacji jest Elio Quiroga. W tym 11 minutowym filmie wykorzystano animację 2D i 3D.
Więcej na temat tej produkcji możecie przeczytać na oficjalnej witrynie filmu. Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć.

Australijski aktor, Harold Hopkins dołączył do obsady realizowanego obecnie serialu "Marzenia i koszmary" na podstawie ośmiu opowiadań ze zbioru pod tym samym tytułem. Pozostałe gwiazdy to: William H.Macy. Brian Henson i Stacy Title.
Stephen King
13.10.2005r. - Nowe plany / King wygrał Quill Book Awards

Według moderator oficjalnej witryny Kinga, pisarz ma już pomysł na kolejną książkę. Jednak nawet jeśli zostanie ona napisana w niedługim czasie na wydanie jej możemy liczyć dopiero w roku 2007, gdyż w przyszłym roku zostaną wydane dwie powieści pisarza: "Cell" oraz "Lisey's story".

Książka "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" napisana przez Stephena Kinga oraz Stewarta O'Nana wygrała Quill Book Awards w kategorii sport.
Ceremonia wręczenia nagród zostanie pokazana 22 października tego roku przez stację NBC. Quill Book Awards nie jest typową nagrodą, gdyż osobami decydującymi o zwycięstwie autorów są sami konsumenci.
Pokochała Toma Gordona
06.10.2005r. - ekranizacja "Pokochała Toma Gordona"

Wygląda na to, że ekranizacja powieści "Pokochała Toma Gordona" jest jeszcze daleko od zakończenia. Romero wypowiedział się na ten temat w wywiadzie z Elaine Lamkin dla serwisu Bloody Disgusting.

"Chciałbym zekranizować "Pokochała Toma Gordona", która jest wspaniałą opowieścią. Właśnie zakończyłem pisanie adaptacji i chciałem obsadzić Dakotę Fanning w głównej roli. Niestety Hollywood stwierdziło, że historia jest 'za spokojna', szczególnie, że jest związana z moim nazwiskiem, więc na razie realizacja jest wstrzymana. Ale jesteśmy blisko od rozpoczęcia prac nad nim. Być może pewnego dnia, wkrótce..."Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.