banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 09/2005


Entertainment Weekly
24.09.2005r. - The Pop of King

30 września w magazynie Entertainment Weekly pojawi się nowa kolumna Kinga zatytułowana "My So-Called Admirer". Cały artykuł King poświęca książce ''Lunar Park'' Breta Eastona Ellisa, która według plotek jest hołdem dla niego.
Z kolumną zapoznać się można już dziś w dziale "Artykuły". Nr.38 - My So-Called Admirer .Stephen King
19.09.2005r. - Zwycięzca aukcji / "Czarny Dom"

W najnowszej powieści Stephena Kinga "Cell", która jak już wiadomo zostanie wydana w lutym 2006 roku, jedną z występujących postaci będzie mężczyzna o nazwisku Huizenga, bo to on dostanie prawa w prezencie od siostry, która właśnie wygrała aukcję eBay. Przypominam, że King wystawił na aukcji postać ze swej najnowszej powieści, a cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na First Amendment Project.
Aukcja została zakończona niedzielnej nocy wyłaniając zwycięzcę - Pam Alexander z Fort Lauderdale na Florydzie. To ona przebiła ostatniego kandydata kwotą 25,100$, a tym samym nabyła prawa do własnej nazwy i wyglądu jednej z postaci w "Cell". "Pomyślałam, że byłby to cudowny prezent dla mojego brata", powiedziała Alexander, której brat, Ray Huizenga jest długoletnim fanem Kinga. "To zdecydowanie ekstrawaganckie, ale przytrafia się tylko raz w życiu, a on jest tego wart".
Kobieta przebiła ostatecznie zawiedzionego Paul Stegmana z Papillion w Nabrasce, który wziął nawet kredyt pod zastaw swojego mieszkania aby wygrać aukcję. "Myślałem, że jestem jedyną tak zwariowaną osobą, by wydać aż tyle pieniędzy", powiedział Stegman.

Moderator oficjalnej witryny Kinga podała, że Johnathon Schaech i jego wspólnik Richard Chizmar piszą scenariusz oparty na powieści "Czarny Dom", którą Stephen King napisał wspólnie z Peterem Straubem. Producentem wykonawczym będzie Akiva Goldsman ("Kod DaVinci", "Ja, Robot"), a produkcją zajmie się firma Weed Road.Stephen King
18.09.2005r. - Daty wydania "Cell" i "Lisey's story" / wywiad

Wydawca Kinga zapowiedział, że w lutym 2006 roku wyda powieść "Cell", natomiast w listopadzie pojawi się "Lisey's story". To bardzo dobra wiadomość dla fanów Stephena Kinga, bo nikt nie przypuszczał, że obie powieści pojawią się w tym samym roku. Zaskakująca jest także kolejność premiery tych książek, gdyż jak już mogliście przeczytać w poprzednich nowościach, King rozpoczął pisanie "Lisey's story" na długo przed "Cell".

W tą niedzielę King udzieli wywiadu promującego kryminał "Colorado Kid" telewizji CBS do programu "Sunday Morning". Według oficjalnej witryny pisarza, wywiad zostanie wyświetlony jeszcze tego samego dnia lub kolejnej niedzieli, 25 września.
Stephen King pomaga w zbiórce pieniędzy dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża
15.09.2005r. - Katrina / "Gotham Café"

W poniedziałkowy wieczór w mieście Augusta Gubernator stanu Maine, John Baldacci rozdawał ludziom spagetti by zebrać pieniądze dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Te starania miały na celu pomoc ewakuowanym ze swych domów ofiarom huraganu Katrina. Gubernatora wsparł swym czynnym udziałem Stephen King. Zdjęcie obok przedstawia Kinga rozdającego posiłek przygotowany przez rodzinną restaurację Baldacci'ego "Momma Baldacci".

Film "Stephen King's Gotham Café" zdobył statuetkę w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepsza reżyseria, Najlepszy Aktor (Chaney Kley), Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsze zdjęcia na "Festival of Science Fiction, Fantasy, Horror, and the Supernatural" w Las Vegas. Jest to bardzo ważne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy w historii festiwalu film krótkometrażowy zgarnął najważniejsze nagrody. Gratulacje dla reżysera Micka Garrisa!
Informacja: Lilja's Library.Entertainment Weekly
09.09.2005r. - The Pop of King / "Mangler Reborn" / "Cell"

W dzisiejszym wydaniu magazynu Entertainment Weekly znajduje się kolejny artykuł Kinga pt. "Lost's Soul". King omawia w nim amerykański serial "Lost" wyprodukowany przez stację ABC. Zapoznać się z nim można w dziale "Artykuły". Nr.37 - Lost's Soul .

W sieci pojawił się trailer do kolejnej kontynuacji znanej ekranizacji opowiadania Kinga "Maglownica" - "Mangler Reborn". Można go obejrzeć na stronie Dread Central.

Od kilkunastu godzin trwa aukcja w której zwycięzca użyczy swego imienia i nazwiska oraz cech fizycznych bohaterowi powstającej obecnie powieści Kinga pt. "Cell". Aukcję można śledzić na stronie ebay.com.
Cadilac Dolana
07.09.2005r. - Zwrot praw do opowiadania "Cadilac Dolana"

Niestety na razie nie doczekamy się ekranizacji opowiadania "Cadilac Dolana" ze zbioru "Marzenia i koszmary". Po czterech latach prawa do filmu, które posiadała Stacy Title wróciły do Kinga. "Podobał mu się scenariusz gdy czytał go pierwszy raz, ale nieoczekiwanie zmienił swoje zdanie. Zrobiłam wiele nieodpłatnych poprawek, więc jest to rozczarowanie" - powiedziała Title. Kiedy prawa były w posiadaniu Title wiele osób interesowało się tworzeniem tego filmu. Najpierw Sylvester Stallone potem Cuba Gooding Jr., Val Kilmer, Freddie Prinze Jr. i ostatecznie Gabriel Byrne. Title podkreśla, że nie chowa urazy do pisarza. ""Czekał bardzo długo na zrealizowanie tego", mówi. "To nie jego wina. Dziękowałam mu za prawa, kiedy je miałam. Wszystko co mogę powiedzieć to to, że próbowałam".
Informacja: Fangoria.
Suffer the Little Children
02.09.2005r. - "Suffer the Little Children" / poprawki

Serwis Stephen King Short Movies donosi, że Bernardo Villela wyreżyserował kolejny film z kategorii Dollar Baby. Film nosi tytuł "Suffer the Little Children" i jest oparty na opowiadaniu "Udręka małych dzieci" ze zbioru "Marzenia i koszmary". Premiera ekranizacji odbędzie się w październiku tego roku.

Moderator oficjalnej strony Kinga informuje, iż mistrz ukończył już pierwszy szkic swojej nowej powieści "Cell". Skończył również poprawki do powieści "Lisey's Story".Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.