banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 08/2005


The 2nd Annual Dollar Baby Film Festival
29.08.2005r. - Drugi fastiwal filmów Dollar Baby

30 września rozpocznie się The 2nd Annual Dollar Baby Film Festival na którym swoją premierę będzie miał film "Stephen King's Gotham Cafe" w reżyserii Micka Garrisa. Oprócz tego filmu w Cinema 10 w Bangor, gdzie będzie miał miejsce pierwszy dzień festiwalu, wyświetlone zostanie inne dzieło Garrisa "Riding the Bullet" po którym nastąpi spotkanie z twórcami filmów.
Drugiego dnia festiwalu (1 października), który przeniesie się do University of Maine w Orono zostaną wyświetlone następujące krótkie filmy stworzone lub zainspirowane dziełami Kinga:
"The Woman in the Room", "Lawnmower Man", "The Last Rung on the Ladder", "Strawberry Spring", "Luckey Quarter", "Roland Meets Brown", "The Man in the Black Suit", "Paranoid", "All That You Love Will Be Carried Away", "The Road Virus Heads North", "Autopsy Room 4", "I Know What You Need", "All That You Love", "The Boogeyman", "The Secret Transit Codes of America's Highways", "Night Surf, Srajenie", "The Woman in the Room", wybrane fragmenty z animowanej wersji "Dark Tower", "Minimum Overdrive", "The Shining Bunnies".
Odbędą się także dwa panele dyskusyjne. W pierwszym wezmą udział twórcy wyświetlanych filmów i omawiać będą zasady nakręcenia krótkiego filmu na podstawie opowiadań Kinga. W drugim Rocky Wood prezentował i podpisywał swoją nową książkę "Stephen King: Uncollected, Unpublished" o której mowa w nowościach poniżej.Stephen King
16.08.2005r. - Postać z "Cell" wystawiona na aukcję

Stephen King zaoferował się, że może zabić jednego ze swoich fanów - oczywiście tylko na papierze. Pisarz oraz 16 innych autorów dało swoim czytelnikom szanse na pojawienie się w ich najnowszej powieści. Jedynym warunkiem jest wygranie aukcji charytatywnej z której pieniądze zostaną przekazane First Amendment Project.
Osoba, która uzyska pierwsze miejsce w aukcji nada swoje imię, nazwisko oraz cechy fizyczne jednej z postaci w nowej książce Kinga "Cell". Jednak autor uprzedza, że postać ta może nie pożyć zbyt długo. "Postać może być mężczyzną lub kobietą - ale zwycięzca aukcji, który chce umrzeć musi być w takim razie kobietą".
O samej powieści "Cell" King mówi, że ukaże się ona w 2006 lub 2007 roku. Jest pełna przemocy, wypełniona zombie powołanymi do życia przez zły sygnał z telefonów komórkowych, który niszczy ludzki mózg. Aukcja będzie trwała od 1 do 25 września (King 8-18.09) i możecie wziąć w niej udział na stronie ebay.com.
Stephen King: Uncollected, Unpublished
09.08.2005r. - Książka Wooda / Maglownica 3 / Dollar Baby

Na stronie Cemetery Dance można zamawiać książkę z limitowanej edycji pt. "Stephen King: Uncollected, Unpublished". Jest to książka autorstwa Rocky'ego Wooda, który zebrał w niej w większości nigdzie jeszcze nie drukowane prace Kinga. Znajdziecie w niej opowiadania - także te napisane w młodości, niewykorzystane scenariusze filmowe, nieukończone powieści oraz ich opisy, eseje, poematy i kompletną bibliografię Kinga. Obok zaprezentowana jest okładka tej książki.

15 listopada odbędzie się premiera filmu "The Mangler Reborn" na DVD, który jest kontynuacją "Maglownicy" nakręconej na podstawie opowiadania Kinga.

Został ukończony nowy film z kategorii Dollar Baby "All That You Love Will Be Carried Away" na podstawie opowiadania Kinga pod tym samym tytułem podaje serwis Stephen King Short Movies. Reżyserem tego filmu jest Scott Albanese.Entertainment Weekly
07.08.2005r. - The Pop of King / Quill Awards / "The Mist"

12 sierpnia w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga zatytułowana "Kick-Back Books". Zapoznać się z nią można w dziale "Artykuły". Nr.36 - Kick-Back Books .

Książki "Mroczna Wieża VII" ilustrowana przez Michaela Whelana oraz "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" napisana wspólnie z Stewartem O'Nanem zostały nominowane do nagrody Quill Awards. Ceremonię wręczenia statuetek można będzie śledzić na żywo 22 października tego roku na kanale NBC. Więcej o nagrodzie możecie przeczytać na oficjalnej stronie Quill Awards.

Oficjalna strona Roberta McCammona informuje, że prace nad filmem "Mgła" (ang. The Mist) na podstawie opowiadania Kinga, który wyreżyseruje Frank Darabont rozpoczną się najwcześniej pod koniec tego roku.

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.