banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 07/2005


Marzenia i koszmary
30.07.2005r. - Zdjęcia do serialu "Marzenia i koszmary"

Michael Helms, korespondent serwisu Fangoria podaje, że stacja TNT rozpocznie wkrótce kręcenie serialu na podstawie zbioru opowiadań Kinga "Marzenia i koszmary". Odcinki będą kręcone w Melbourne w Australii oraz jego okolicach. Przygotowania do ośmiu jednogodzinnych epizodów rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Natomiast zdjęcia do filmu w połowie sierpnia i potrwają aż do marca 2006 roku. Producentem serialu jest Coote-Hayes Productions, którzy już wcześniej brali udział w powstaniu innej ekranizacji na podstawie dzieła Stephena Kinga - "Miasteczka Salem" (2004). Dzięki realizacji serialu "Marzenia i koszmary" zatrudnienie znajdzie 150 osób, a do nakręcenia niektórych części odcinków lokalu użyczy miejscowe Central City Studios. Jeszcze nie ustalono które z 24 opowiadań zostanią zrealizowane. Przypominam, że termin premiery serialu został ustalony na lato 2006 roku.
Entertainment Weekly
22.07.2005r. - The Pop of King / "Desperacja"

W piątek 29 lipca w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga. Artykuł nosi tytuł "Poppin' Fresh" i traktuje o powodach dla których można kochać pop kulturę. Z kolumną możecie zapoznać się już teraz w dziale "Artykuły". Nr.35 - Poppin' Fresh .

Serwis Lilja's Library po rozmowie z Mickiem Garrisem poinformował, że ekranizacja powieści Kinga "Desperacja" pojawi się nieco później niż było to przewidziane. Jak twierdzi sam reżyser, film raczej nie pojawi się aż do maja 2006 roku.

Figurka
18.07.2005r. - Figurki z "Creepshow" / Nowa powieść

Na stronie Amoktime.com można kupić dwie figurki postaci z zekranizowanego komiksu "Creepshow". Jedna z nich przedstawia Jordy'ego Verrilla zagranego przez Stephena Kinga w części pod tytułem "The Lonely Death of Jordy Verrill", druga natomiast ojca z odcinka "Father's Day".

Okazuje się, że tytuł powieści nad którą King obecnie pracuje to "Cell", a nie "The Pulse". "The Pulse" jest tytułem jedynie fragmentu udostępnionego serwisowi Amazon.


Monsters
12.07.2005r. - Film do ściągnięcia w sieci / Nowa powieść

Na stronie Stephen King Short Movies pojawił się 30 minutowy film do ściągnięcia "The Moving Finger". Jest to epizod serialu "Monsters" nakręcony na podstawie opowiadania Kinga "Palec" ze zbioru "Marzenia i koszmary".

King pracuje nad kolejną powieścią. Jej tytuł to "The Pulse". Nie jest jeszcze znana data ukazania się nowej książki, ale udostępniony fragment pierwszego rozdziału możecie przeczytać na stronie Amazon.The Shining
06.07.2005r. - Audiobook "The Shining" / Nowa parodia

W sierpniu tego roku pojawi się nowy długo oczekiwany audiobook "The Shining". Powieść czytał będzie Campbell Scott. Okładka płyty znajduje się obok.

Ze strony Stephen King Short Movies można ściągnąć krótki film z serii The Simpsons pod tytułem "The Ned Zone" będący parodią znanej ekranizacji powieści Kinga "The Dead Zone". Zdjęcia z tego odcinka możecie obejrzeć na stronie The Simpsons Gallery.


Entertainment Weekly
04.07.2005r. - The Pop of King / Bram Stoker Awards

8 lipca w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga zatytułowana "Long Live the Dead". Możecie zapoznać się z nią w dziale "Artykuły". Nr.34 - Long Live the Dead .

Niestety żadna z dwóch nominowanych powieści: "Mroczna Wieża VI: Pieśń Susannah" i "Mroczna Wieża VII: Mroczna Wieża" ani też długie opowiadanie "Lisey and the Madman" nie otrzymało nagrody Bram Stoker Awards. Nagrodę otrzymał za to zbiór wierszy "The Devil's Wine" autorstwa Toma Piccirilli, w którym znajdują się wczesne wiersze Stephena Kinga i innych znanych pisarzy. Statuetki zostały rozdane 25 czerwca w Los Angeles.

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.