banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 04/2005


Entertainment Weekly
28.04.2005r. - The Pop Of King / "Nocne zło 2"

W piątek 29 kwietnia, w kolejnym numerze Entertainment Weekly pojawi się nowy artykuł Kinga do kolumny The Pop Of King. Artykuł nie ma jeszcze tytułu. King zachwyca się w nim możliwością odpłatnego ściągania plików dźwiękowych. Podaje też listę utworów i ich wykonawców, które jego zdaniem warto posłuchać w tym sezonie.

Artykuł ten możecie przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.31 - (Brak tytułu).

Jest już gotowy scenariusz do kontynuacji filmu "Nocne zło" (na podstawie opowiadania "Nocny Latawiec" ze zbioru "Marzenia i koszmary"). Scenariusz napisał reżyser Mark Pavia, twórca ekranizacji "Nocnego Latawca", który najprawdopodobniej będzie kręcił także jego kontynuację. Producent filmu Richard P. Rubinstein, przedstawił scenariusz Stephenowi Kingowi, który naniósł na niego własne poprawki stając się tym samym współ-scenarzystą filmu. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się zdjęcia. Informuje serwis Fangoria.
Gotham Cafe
25.04.2005r. - Nowy film w sieci / Trailer "Gotham Cafe"

Na stronie Stephen King Short Movies pojawiła się kolejna ekranizacja opowiadania Kinga do ściągnięcia "La Femme dans la chambre" oraz angielskie i francuskie napisy do niej.

Tam też można ściągnąć trailer do nowego filmu z kategorii Dollar Baby "Gotham Cafe".Stephen King z synem Josephem
22.04.2005r. - "Fade Away" / Nowe ekranizacje

Synowie Kinga Joseph (31) i Owen (26) idą w ślady ojca. Wspólnie napisali scenariusz do filmu zatytułowany "Fade Away". Film oparty na nim byłby thrillerem i opowiadał o Bostońskim detektywie, który po śmierci trafia do czyścca i tam na nowo przeżywa najgorsze momenty swojego życia. Obaj panowie podeszli do pracy bardzo poważnie. Odwiedzili komisariaty policji w Bostonie i Massachusetts, by mieć pewność, że niczego nie przeoczyli. Prawa do filmu zostały wykupione przez Working Title Films.

Według The Boston Herald ekranizacja powieści "Pokochała Toma Gordona" w reżyserii George'a Romero będzie kręcona przez kilka dni tego lata w Bostonie po czym zostanie przeniesiona do Maine.

Rozpoczęto pracę nad poprawkami do scenariusza nowego filmu z kategorii Dollar Baby "Policjant biblioteczny" na podstawie opowiadania ze zbioru "Czwarta po północy". Dave Brock, który nakręcił wcześniej "Drogowy wirus zmierza na północ" wraz z siostrą Rebeccą szlifują scenariusz, który ma być wierny opowiadaniu, a jego realizacja prawdopodobnie nastąpi w 2006 roku.
Woman in the Room
19.04.2005r. - "Woman in the Room" / "Transgressions"

Powstała kolejna ekranizacja opowiadania "Woman in the Room" ("Kobieta na sali") ze zbioru "Nocna zmiana". Film jest z kategorii Dollar Baby i został nakręcony we Francji. Jego oryginalny tytuł to " La Femme dans la chambre". Zdjęcia z filmu, trailery i kilka ciekawostek (w języku francuskim) znajdziecie na oficjalnej stronie filmu.

Dokładnie 1 maja ukaże się zbiór "Transgressions" Eda McBaina, w którym King umieścił swoje nowe opowiadanie "The Things They Left Behind". Oprócz książki wyjdzie także audiobook pod innym tytułem "Terror's Echo".
 Sorry, Right Number
18.04.2005r. - Powtórna ekranizacja "Sorry, Right Number"

Zrealizowany został nowy film Dollar Baby pod tytułem "Sorry, Right Number" ("Przepraszam, to nie pomyłka") na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem ze zbioru "Marzenia i koszmary". Jest to remake nakręcony przez Briana Berkowitza, który wcześniej nakręcił także inny film z kategorii Dollar Baby "The Secret Transit Codes of America's Highways". Producentem ekranizacji jest Bo Buckley i Eric Holloway.
Informacje o tym filmie, a także galerię zdjęć z jego planu znajdziecie na oficjalnej stronie filmu.


 TNT
15.04.2005r. - Premiera serialu "Marzenia i koszmary"

Stacja TNT oficjalnie podała do wiadomości, że zapowiadany serial "Marzenia i koszmary" będzie miał swoją premierę latem 2006 roku. Więcej o serialu możecie przeczytać w Nowościach z 2 marca.


 Perlman
12.04.2005r. - Premiera "Desperacji" / Gadżety WKIT

1 marca w Nowościach napisałam, że z powodu braku budżetu stacja ABC opóźni wyświetlenie filmu "Desperacja" o kilka miesięcy, a nawet cały rok (wypowiedź reżysera Micka Garrisa). Jednak tuż po zakończeniu "Światowego Konwentu Horroru" w Nowym Jorku na którym to pokazane było pierwsze 15 minut filmu, dziennikarze podali, że emisja "Desperacji" przez stację ABC zaplanowana jest na listopad tego roku.

Na oficjalnej stronie Kinga pojawiły się informacje o rozpoczęciu sprzedaży koszulek, kubków, toreb i podkładek pod myszy z logo radiostacji Kinga WKIT. Produkty te można obejrzeć i zakupić na oficjalnej stronie radia WKIT. Entertainment Weekly
09.04.2005r. - The Pop Of King / "Mangler Reborn" - zdjęcia

W magazynie Entertainment Weekly, który ukazał się w piątek
8 kwietnia pojawiła się kolejna kolumna Kinga The Pop Of King. Artykuł nosi tytuł "My Fever Pitch Obsession", a jego tematem przewodnim jest film "Fever Pitch" i związane z nim hobby Kinga - drużyna Red Sox.

Artykuł ten możecie przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.30 - My Fever Pitch Obsession.

Na stronie Lilja's Library możecie obejrzeć kilka zdjęć z planu filmowego nowego filmu "Mangler Reborn".
3 sezon The Dead Zone
02.04.2005r. - "The Dead Zone" / audiobook / nominacja

Trzeci sezon "The Dead Zone" ukaże się na DVD 7 czerwca, a nie jak to wcześniej podawano 3 czerwca. Film wyjdzie w wersji szerokoekranowej, z dźwiękiem Dolby Surround. Na płycie znajdą się też dodatkowe materiały:
- komentarz audio do wszystkich 12 epizodów obsady i ekipy     filmowej, a także gości Richarda Lewisa i Grega Grunberga.
-  gagi filmowe i usunięte sceny
- "Five Minutes 'Til Mitch" - pięciominutowe show komediowe    napisane i wyreżyserowane przez aktora Johna L. Adamsa.
- Trzy filmy spoza sceny:
   * "Making the Leap to HD": pokazuje problemy z jakimi napotkał    się zespół filmowy kiedy zdecydował się zmienić 35mm film na    technologię Hi-Def.
   * "Cooking Verite": zabiera fanów do przenośnej kuchni i ukazuje sekrety gotowania dla całej    ekipy filmowej.
   * "Quiet Confidence": pokazuje jak aktor Chris Bruno trzyma formę

Pani Moderator oficjalnej strony Kinga poinformowała, że audiobook "The Shining" jest w trakcie nagrania i ma ukazać się w sierpniu tego roku. Książkę czyta Campbell Scott.

Do "Bram Stoker Awards" został nominowany także zbiór wierszy "The Devil's Wine" autorstwa Toma Piccirilli, w którym znajdują się wczesne wiersze Stephena Kinga i innych znanych pisarzy.
Jeopardy Games Show
01.04.2005r. - Nowe programy z Kingiem w sieci

Na stronie Stephen King Short Movies pojawiły się trzy nowe programy z Kingiem do ściągnięcia. Jeden z nich to "Jeopardy Games Show", teleturniej w którym pisarz wziął udział w 1995 roku. Kolejne programy z udziałem Kinga to "Larry King LIVE" z 1994 oraz "Prime Time LIVE" z 1990 roku.

Zdjęcie obok przedstawia Stephena Kinga w trakcie teleturnieju "Jeopardy Games Show".

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.