banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:



więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz!



 Polecane strony:


Archiwum nowości 03/2005


Quicksilver Highway
29.03.2005r. - "Quicksilver Highway"

Wiadomo już jak będzie wyglądała okładka do nowego filmu na krążku DVD "Quicksilver Highway", o którym pisałam wcześniej. Zdjęcie okładki znajduje się po prawej. Nie różni się ona znacznie od swej poprzedniczki. Tym razem jednak wyeksponowano nazwiska autorów opowiadań na podstawie których nakręcono film.
Szczegóły dotyczące tego filmu znajdziecie poniżej na tej stronie. Przypominam, że film ukaże się 17 maja 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Dystrybutorem jest Anchor Bay Entertainment.







powieść Talizman
22.03.2005r. - Ekranizacja powieści "Talizman"

Scenarzysta Ehren Kruger zapowiedział, że prace nad filmem "The Talisman" opartym na powieści Stephena Kinga i Petera Strauba pod tym samym tytułem rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Poniżej fragment jego wypowiedzi z wywiadu udzielonego iFMagazine:

"It looked like it was going to happen with a couple different directors, but creative differences intervened for the moment," says Kruger. "Hopefully, it will get back underway later this year. It was quite difficult to adapt as my mandate was to craft a two-hour movie from an 800-page book. A miniseries might be more faithful, but you’d miss the feature-film scale. So there was a constant struggle to determine what could be kept and what had to go. Some other writers have since worked on it and hopefully it’ll all get solved. There’s a wonderful story and characters at its core."





Entertainment Weekly
19.03.2005r. - "The Pop of King"

25 marca w magazynie "Entertainment Weekly" ukaże się nowa kolumna Kinga "The Pop of King" pod tytułem "No Stars, Sorry". Jest to już 29 artykuł pisarza dla magazynu EW. Tym razem King rozważa mit o potędze gwiazd filmowych.

Artykuł możecie przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.29 - No Stars, Sorry.







Poprzednia okładka filmu Quicksilver Highway
18.03.2005r. - "Quicksilver Highway" na DVD

17 maja 2005 roku zostanie wydany film "Quicksilver Highway" na krążku DVD. Do tego wydania dołączone zostaną dodatki takie jak:

- komentarz Micka Garrisa i Cynthii Garris
- wywiad z Mattem Frewerem
- scenariusz Micka Garrisa
- porównania filmu z historią - galeria
- trailery

Film ukaże się w wersji szerokoekranowej. Na razie nie znany jest jeszcze wygląd okładki DVD. Na zdjęciu obok znajduje się poprzednia okładka w której wydano film.





In the Deathroom i Lunch at the Gotham Cafe
16.03.2005r. - Nowy audiobook / Nominacje dla Kinga

1 sierpnia 2005 roku wyjdzie nowy audiobook z opowiadaniami "W sali egzekucyjnej" oraz "Obiad w Gotham Cafe" (ang."In the Deathroom" i "Lunch at the Gotham Cafe"), które wchodzą w skład zbioru "Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści". Oba opowiadania będą czytane przez samego Stephena Kinga. Publikacją zajmie się "Hodder & Stoughton".

W dniach 24-26 czerwca w Los Angeles odbędzie się konferencja i bankiet na którym zostaną ogłoszeni laureaci nagrody "Bram Stoker Awards". Jest to coroczna impreza podczas której uhonorowani zostają autorzy najlepszych utworów literackich wydanych w poprzednim roku. Stephen King ma w tym roku szanse na trzy statuetki. Został nominowany za: "Mroczna Wieża VI: Pieśń Susannah" i "Mroczna Wieża VII: Mroczna Wieża" w kategorii Powieść oraz "Lisey and the Madman" w kategorii Długie opowiadanie. Trzymamy kciuki.



Nowa Maglownica Erik Gardner z Mattem Cunninghamem Erik Gardner z Mattem Cunninghamem
10.03.2005r. - "The Mangler Reborn" / "Riding the bullet"

Serwis Fangoria podał nowe informacje dotyczące nowego filmu pt. "The Mangler Reborn" o którym informowałam 11 lutego.
Znana jest już częściowa obsada kolejnej kontynuacji "Maglownicy". Wiadomo, że w filmie wystąpi Reggie Bannister znany z filmu "Phantasm", aktorka Aimee Brookes, którą można było oglądać w filmie "Monster Man" oraz Chuck Parello's występujący poprzednio w "The Hillside Strangler". Zdjęcia rozpoczną się w tym tygodniu. Scenariusz napisał Erik Gardner, który jest także współreżyserem filmu razem z Mattem Cunninghamem (obaj panowie na zdjęciach obok).
"Reggae Bannister jest naszym pierwszym obsadzonym aktorem i jesteśmy absolutnie uszczęśliwieni" powiedział producent Scott Pearlman.
"Naszym celem jest zapełnienie obsady tyloma lubianymi aktorami na ile pozwoli nam nasz budżet" dodał Tony Timpone.

Mick Garris poinformował serwis Lilja's Library, że film "Riding the bullet" będzie wyświetlany 24 marca na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Brukseli oraz 7-10 kwietnia na Światowym Konwencie Horroru w Nowym Jorku, gdzie Garris będzie honorowym gościem.



Marzenia i koszmary
02.03.2005r. - Nowy serial telewizyjny / "The Pop of King"

Stacja TNT zapowiedziała realizację ośmioodcinkowego serialu opartego na zbiorze opowiadań Stephena Kinga "Marzenia i koszmary". Producentem wykonawczym będzie Bill Haber (Sky Kapitan i świat jutra) z Ostar Enterprises. Umowa obejmuje osiem jednogodzinnych epizodów, a scenariusze do nich zobowiązali się wykonać tacy twórcy jak: Mick Garris ("Bastion", "Lunatycy"), Mike Robe, Peter Filardi ("TNT's Salem's Lot"), Larry Cohen ("Telefon"), April Smith oraz Richard Christian Matheson.

Nowa kolumna Kinga "The Pop of King" w magazynie Entertainment Weekly będzie nosiła tytuł "Stephen King on the worst ads on TV" i ukaże się w następnym numerze. King przeanalizuje w niej najgorsze jego zdaniem reklamy telewizyjne.





Desperacja
01.03.2005r. - Premiera "Desperacji" / "Martwa strefa"

Serwis Fangoria donosi, że premiera filmu "Desperacja" (ang. "Desperation") nie nastąpi jak to wcześniej ogłaszano w maju tego roku, lecz z przyczyn finansowych stacja ABC rozpocznie emisję znacznie później.
"Nie wypuścimy go aż do czerwca, ponieważ stacja ABC wykorzystała cały budżet przeznaczony na promocję w tym sezonie, więc nie będzie możliwe przepchnięcie go w maju", powiedział Mick Garris. "Możliwe jest, że wyjdzie w listopadzie. Albo kolejno w lutym... lub maju 2006".

Trzeci sezon "Martwej strefy" (ang. "The Dead Zone") wyjdzie na DVD 3 czerwca tego roku.

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.