banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 02/2006


Entertainment Weekly
28.02.2006r. - The Pop of King / nowe opowiadanie i wywiad

W piątek, 3 marca w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna kolumna Kinga. Pisarz opowiada w niej o albumie wydanym przez zespół grający alternatywne country. Tekst można przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.46 - Mistakes Were Made.
Informacja: Entertainment Weekly

Na stronie Tallahassee Democrat można zapoznać się z artykułem poświęconym nowemu opowiadaniu Kinga zatytułowanemu "Memory", które zostało zainspirowane wypadkiem Kinga sprzed siedmiu lat oraz wywiad z pisarzem.
Informacja: Lilja's Library
Stationary bike
22.02.2006r. - audiobook / serial / Dollar Baby / EMPIRE

6 czerwca w Stanach Zjednoczonych ukaże się nowy audiobook "Stationary bike" czytany przez Rona McLarty. Wersja jest dwupłytowa i trwa 1 godzinę. Zamówienia na ten audiobook można składać już teraz na Amazon.com. Okładka znajduje się obok.
Informacja: Lilja's Library, Amazon

Produkcja serialu "Marzenia i koszmary" oficjalnie dobiegła końca. Przez kolejne trzy miesiące wszystkie osiem odcinków przejdzie końcowe szlify by w czerwcu wreszcie pojawić się na ekranach.
Informacja: Lilja's Library

Niemcy nakręcili "Here There Be Tygers". Jest to kolejny, krótki bo tylko 10 minutowy filmik z kategorii Dollar Baby. Film powstał na podstawie opowiadania "Zjawi się tygrys" ze zbioru "Szkieletowa załoga". Reżyserem jest Leyla Everaers. Obecnie trwają końcowe poprawki.
Informacja: Stephen King Short Movies

Magazyn EMPIRE w marcowym numerze opublikował listę 201 najlepszych filmów jakie kiedykolwiek nakręcono. W pierwszej setce znalazły się trzy ekranizacje prozy Stephena Kinga. Na miejscu 82 jest film "Stań przy mnie" Roba Reinera. Na miejscu 55 "Lśnienie" Stanley'a Kubricka i największą niespodzianką, ale jak najbardziej zasłużoną jest 1 miejsce "Skazani na Shawshank" Franka Darabonta. Jest to na pewno powód do dumy dla reżysera - gratuluję!
Informacja: EMPIREThe Boogeyman
16.02.2006r. - "The Boogeyman" / King w radiu

W tym roku we Francji nakręcony został kolejny film z kategorii Dollar Baby. Film nosi tytuł "The Boogeyman" i trwa zaledwie 15 minut. Reżyserem jest Giuliano Dinocca. Film został oparty na opowiadaniu Stephena Kinga "Czarny lud" ze zbioru "Nocna zmiana". Jest to już drugi Dollar Baby nakręcony na podstawie tego opowiadania. Pierwszy zrealizowany został w 1982 roku przez Jeffrey'a C. Schiro'a.
W sieci dostępny jest trailer filmu. Można go pobrać ze strony Stephen King Short Movies.
Informacja: Stephen King Short Movies

W piątek, 17 lutego Stephen King będzie na żywo odpowiadał na maile słuchaczy radia Voice of America. Wystąpienia będzie można wysłuchać od godziny 11.05 czasu nowojorskiego na stronie internetowej programu Talk to America.
Informacja: Lilja's LibraryEntertainment Weekly
07.02.2006r. - The Pop Of King

W piątek, 10 lutego w magazynie Entertainment Weekly pojawi się kolejna, 45 już kolumna Kinga. Tym razem pisarz rozprawia o wywiadzie z Jamesem Frey'em przeprowadzonym przez Oprah Winfrey w jej słynnym show.
Z kolumną można zapoznać się w dziale "Artykuły". Nr.45 - Frey's Lies.
Informacja: Entertainment WeeklyCopyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.