banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 02/2005


The Colorado Kid
28.02.2005r. - Nowa powieść Kinga "The Colorado Kid"

Następna książka Kinga będzie nosić tytuł "The Colorado Kid" i ukaże się w Stanach Zjednoczonych w październiku 2005 roku nakładem wydawnictwa Hard Case Crime. Będzie to powieść kryminalna, jedna z serii takich powieści, którą ma wydać ten wydawca. Okładka książki, stworzona przez Glena Orbika znajduje się obok.

Oto co na temat "The Colorado Kid" napisał Hard Case Crime:
"Na wyspie opodal wybrzeża stanu Maine, zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Nie ma żadnej możliwości zidentyfikowania zwłok. Tylko zawzięta praca pary lokalnych dziennikarzy i absolwenta szkoły prawniczej przyczyniają się do tego, że po ponad roku mężczyzna zostaje zidentyfikowany. I to jest dopiero początek tajemnicy. Ponieważ, im więcej dowiadują się oni o tym mężczyźnie i zaskakujących okolicznościach jego śmierci tym mniej rozumieją. Czy była to niemożliwa zbrodnia? Czy coś obcego nadal...?"
Fragmenty jej możecie przeczytać na oficjalnej stronie wydawcy.

Książka ta wyjdzie także jako audiobook oraz e-book za sprawą Simon & Schuster, wieloletniego wydawcy Kinga.26.02.2005r. - "Stephen King's Gotham Cafe" / "The Mist"

Dollar Baby "Stephen King's Gotham Cafe" jest już w fazie po produkcyjnej i obecnie pracują nad dźwiękiem oraz nagrywaniem dodatkowych dialogów do filmu. Jedną z osób, która użyczy swojego głosu będzie Stephen King. Jego głos będzie można usłyszeć podczas rozmowy telefonicznej głównego bohatera Steve'a z jego adwokatem Panem Ring'iem, w którego wcieli się właśnie King. Jest to jedyny film z kategorii "Dollar Baby" w którym King bierze czynny udział. Co więcej, po obejrzeniu kilku fragmentów filmu King pozwolił Turtle Bay Entertainment użyć swojego nazwiska w tytule. Warto też podkreślić, że współ scenarzystą tej ekranizacji jest Bev Vincent, autor książki "The Road To The Dark Tower", a rolę Ojca Callahana zagra Mick Garris (na zdjęciu obok).
Zdjęcia z planu filmowego można obejrzeć na oficjalnej stronie filmu "Stephen King's Gotham Cafe".


Moderator oficjalnej strony Kinga przytoczyła maila, którego dostała od Franka Darabonta w odpowiedzi na zapytanie - jak posuwają się prace nad scenariuszem do filmu "The Mist". Darabont odpowiedział, że dzielą go jedynie tygodnie od ukończenia go.


Jak donosi serwis Lilja's Library, Mick Garris powiedział wczoraj, że dostali odpowiedź ze stacji telewizyjnej, bardzo im się podobał film i żaden drastyczny fragment, o którym mówił King nie zostanie pominięty. Tak, więc już wiadomo, że film obejrzymy w nie okrojonej wersji.
Stephen King's Gotham Cafe Stephen King's Gotham Cafe Stephen King's Gotham Cafe Stephen King's Gotham CafeDesperacja Desperacja Desperacja 24.02.2005r. - Komentarz Kinga do filmu "Desperacja"

Na oficjalnej stronie Stephena Kinga pojawił się Jego komentarz do filmu "Desperacja". Poniżej znajduje się moje jak najwierniejsze tłumaczenie tej wypowiedzi.

"Zwykle nie komentuje na długo przed premierą filmów opartych na moich dziełach, szczególnie filmów telewizyjnych, ale w przypadku 'Desperacji' zamierzam zrobić wyjątek ponieważ, mój stary partner w zbrodni, Mick Garris, wyprodukował nadzwyczajny kawał roboty, a cała obsada jest znakomita. Perlman jako Collie Entragian będzie nawiedzał wasze sny. Moglibyście rozważyć poświęcenie czasu w maju (orientacyjnie) na niego, wtedy właśnie ABC planuje jego emisję.

Jedno słowo ostrzeżenia: to jest telewizja i niemożliwe jest powiedzieć z góry jak bardzo dany kawał roboty zostanie okrojony. Wersja 'Desperacji', którą ja widziałem była obrazowa i bardzo przerażająca. To może zaniepokoić stację".

Stephen King.

Zdjęcia Mick GarrisEntertainment Weekly
18.02.2005r. - Nowa kolumna "The Pop of King"

W dzisiejszym wydaniu magazynu Entertainment Weekly znajduje się kolejna kolumna Kinga zatytułowana "The 14 Lessons of "24" ".
Stephen King omawia w niej serial, który jest także emitowany w polsce - "24 godziny". Osoby oglądające ten serial powinny poczekać z przeczytaniem tej kolumny, aż do końca emisji serialu jeśli nie chcą zepsuć sobie wrażeń.


Christine
16.02.2005r. - "Christine" na DVD / Nowy Dollar Baby

Columbia Tristar zapowiedział na 7 marca tego roku wydanie kolekcjonerskie filmu "Christine" na DVD. Krążek będzie miał region 2, dźwięk Dolby Digital i anamorficzny format obrazu. Znajdą się na nim także ekstra dodatki takie jak:
- komentarze Johna Carpentera i Keitha Gordana
- 20 usuniętych z filmu scen
- 3 zapowiedzi

Reżyser Dave Brock zamierza nakręcić film na podstawie opowiadania "The Library Policeman" ("Policjant biblioteczny") ze zbioru "Czwarta po północy". Film ma wyjść jako tzw. Dollar Baby. Zdjęcia do niego rozpoczną się z końcem tego roku, bądź też z początkiem nowego.

Maglownica
11.02.2005r. - "Maglownica 3" / "Lisey's Story" / reportarz

Powstaje druga kontynuacja "Maglownicy" pt. "Mangler Reborn". Twórcy Matt Cunningham i Erik Gardner zapewniają, iż będzie to prawdziwy horror, a nie kolejna czarna komedia. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w połowie marca 2005, a termin pojawienia się filmu został przewidziany na grudzień 2005. Dystrybucją zajmie się Lion Gates. Już teraz twórcy przewidują ekstra dodatki do wydania DVD, jak reportarz z kręcenia filmu, który będzie realizowany od samego początku aż do końca trwania zdjęć. Wiadomo, że nowy magiel będzie rodzajem hybrydy, zbudowanej ze starych części wśród których znajdą się te pochodzące z oryginalnej maszyny (z pierwszego filmu).

Moderator, a raczej Pani moderator oficjalnej strony Kinga poinformowała, że z końcem lutego poda bliższe informacje na temat nowej książki Stephena Kinga "Lisey's Story".

Na stronie Stephen King Short Movies został dodany około sześcio minutowy francuski reportarz filmowy programu "Culture Pub".Carrie
05.02.2005r. - "Carrie" / "Riding the Bullet" - szczegóły

Tak wygląda okładka nowego audiobooka "Carrie", który ukaże się 7 lutego. Zamówienia na niego można składać już teraz w wielu amerykańskich sklepach wysyłkowych.

Serwis Fangoria podał szczegółowe informacje dotyczące wydania DVD "Riding the Bullet". Film jest w wersji szerokoekranowej z dźwiękiem Dolby Digital 5.1. Na krążku znajdą się też następujące materiały dodatkowe:
- komentarze Micka Garrisa, obsady i ekipy filmowej w wersji audio
- krótki film o realizacji "Riding the Bullet"
- galeria zdjęć
- porównania filmu z historią
- trailery
Riding the Bullet
04.02.2005r. - "Riding the Bullet" / "Desperacja" / "Carrie"

Po prawej znajduje się okładka DVD "Riding the Bullet", które jak już wcześniej napisałam, ukaże się 19 kwietnia 2005r. Zamówienia na nie można składać w Amazon.


Na oficjalnej witrynie Kinga, pojawiło się 9 zdjęć z planu kręconej obecnie ekranizacji powieści "Desperacja". Zdjęcia możecie obejrzeć klikając tutaj.


Dokładna data ukazania się audiobooka "Carrie" to 7 luty 2005r.


The Good, The Bad, And The Ugly
01.02.2005r. - "Promocja Cemetery Dance" / "Carrie"

W tym tygodniu ukaże się limitowana edycja książki Beva Vinventa "The Good, The Bad, And The Ugly: Eight Secondary Characters In The Dark Tower Series". Będzie zawierała materiały, które nie znalazły się w poprzedniej książce "The Road to the Dark Tower". Ta pozycja nigdy nie będzie sprzedawana i jest wyłącznie ofertą promocji. Każdy kto zamówi jedną z wymienionych na stronie Cemetery Dance pozycji do 6 lutego otrzyma książkę Beva Vincenta za darmo.


Od tego miesiąca w sprzedaży dostępny będzie audiobook "Carrie" czytany przez Sissy Spacek, odtwórczynię głównej roli w ekranizacji tej powieści - podał Moderator oficjalnej strony Kinga.


 

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.