banner

Powrót do strony głównej Dodaj do Ulubionych Ustaw jako stronę startową Napisz do mnie


 Stephen King:

 Aktualności:więcej...

 Zobacz też:

 Informacje o serwisie:

 Sponsor serwisu:

 Tanie książki i filmy:


qaoslp3księgarnia
Taniej nie znajdziesz! Polecane strony:


Archiwum nowości 01/200531.01.2005r. - "Stand by me" na DVD / "Riding the Bullet"

Sony Pictures Home Entertainment zapowiedziało zrealizowanie ekranizacji opowiadania Stephena Kinga na krążku DVD w wersji Deluxe i Special Edition. Obie pozycje wyjdą z poprawioną ścieżką audio i video. Poza tym w wersji Deluxe zostanie dodana płyta ze ścieżką dźwiękową z filmu.

Edycje te zawierały będą m.in:
- wywiad z Stephenem Kingiem i Robem Reinerem
- klip "Stand by me"
- osobny zapis dźwiękowy
- trailery
- materiały produkcyjne

Termin realizacji zaplanowano na 22 marca 2005r.


Dziś oficjalna strona Stephena Kinga podała, że film "Riding the Bullet", który ma ukazać się 19 kwietnia wyjdzie w wersji nieokrojonej.
Stand by me
Stand by me
Desperacja Desperacja
29.01.2005r. - Premiera "Desperacji" / Premiery na dvd

Premiera telewizyjna "Desperacji" w Stanach Zjednoczonych zapowiedziana jest na maj tego roku.


Serwis Fangoria poinformował o nowych premierach filmów na krążkach DVD. "Riding the Bullet" ukaże się 19 kwietnia, "Desperation" 12 lipca, a "Quicksilver Highway" w maju.

Zdjęcia Lilja's LibraryEntertainment Weekly
18.01.2005r. - The Pop Of King / "Desperacja" / Apel

W kolejnym numerze magazynu "Entertainment Weekly", który ukaże się 21 stycznia, pojawi się nowy artykuł Kinga pt. "Crying Wolfe". King omawia w nim nową powieść Toma Wolfe "Am Charlotte Simmons". Artykuł ten możecie już przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.26 - Crying Wolfe.

Główne zdjęcia do filmu "Desperacja" w reżyserii Micka Garrisa zostały zakończone, podał serwis Lilia's Library.


Na oficjalnej stronie Stephena Kinga ukazał się dziś Jego apel, w którym nawołuje do protestu przeciwko wojnie w Iraku poprzez nie wydanie ani jednego centa w Dzień inauguracji Prezydenta Busha, 20 stycznia tego roku. Apel przedstawiam poniżej.

In addition to being Inauguration Day, January 20th is Not One Damn Dime Day. This is a chance for those who oppose what is happening in our name in Iraq to speak up with a 24-hour national boycott in all forms of consumer spending. Even if you are one of those who approve of our actions in Iraq, where the American death toll continues to rise to the number of Americans lost in the World Trade Center disaster, Not One Damn Dime Day is your chance to protest the bloated cost of President Bush's Inauguration ceremonies, which are now estimated in the $40 million range. I think even fiscal conservatives and die-hard Republicans would agree, this is a shameful amount of money to spend on a party when children are dying in Indonesia. I don't intend to spend a damn cent on January 20th, let alone a damn dime. I urge you to do the same and I urge you to pass this message along to everyone on your email list.
Stephen King        
       Click here for the Not One Damn Dime website and petition.
The House Next Door
15.01.2005r. - Horror Library / "New Beginnings"

Stephen King dołączył kolejną, czwartą już pozycję do swojej Horror Library exlusive book club. Tym razem jest to powieść Anne Rivers Siddons "The House Next Door" do której King napisał wprowadzenie. Tą i trzy pozostałe pozycje tj. "Nawiedzony" Shirley Jackson, "Dziecko Rosemary" Iry Levin i "Upiorną opowieść" Petera Strauba znajdziecie na stronie Horror Library.

3 marca tego roku na Światowym Dniu Książki w Wielkiej Brytanii, Niemczech i U.S.A ukaże się zbiór pt. "New Beginnings: A Tsunami Benefit Book". Będzie to książka zawierająca pierwsze rozdziały obecnie pisanych powieści przez autorów takich jak:Stephen King, Alexander McCall Smith, Ian McEwan, Maeve Binchy, Margaret Atwood, Marian Keyes, Mark Haddon, Nicholas Evans, Nick Hornby, Paulo Coelho, Scott Turow, Tracy Chevalier, Vikram Seth. Jest to akcja mająca na celu wsparcie finansowe dla ofiar Tsunami. Jak do tej pory do udziału w tym przedsięwzięciu zgłosiło się 13 pisarzy, ale do marca ta liczba może się jeszcze powiększyć. Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany ofiarom kataklizmu. Rozdział Kinga w listopadzie ubiegłego roku ukazał się jako opowiadanie pt. "Lisey and the Madman" w zbiorze Michaela Chabona "McSweeney's Enchanted Chamber of Astonishing Stories".

14.01.2005r. - "Trivia Book" / "Uncollected, Unpublished"

"The Illustrated Stephen King Trivia Book" ukaże się na amerykańskim rynku w lutym tego roku, ale zamówienia na nią można składać już teraz. Jest to książka jedyna w swoim rodzaju, stworzona przez Briana Freemana i Beva Vincenta. Zawiera ona tysiąc pytań zadanych przez setki największych fanów Kinga, sprawdzających wiedzę na Jego temat. Oprócz nich znajdują się tu także pytania oparte na ilustracjach Glenna Chadbourne'a, a także posłowie napisane przez Michelle'a L. Revelle'a założyciela SKEMER - największej grupy fanów Kinga w sieci. Ładne wydanie, zawierające ponad 50 ilustracji, w dwóch oprawach do wyboru miękkiej (fioletowej) oraz twardej (brązowej).


"Stephen King: Uncollected, Unpublished" - specjalna limitowana edycja pojawi się niebawem za oceanem. Będzie to najbardziej obszerny przegląd prac Kinga jakich nigdy nie czytaliście. Zawierał będzie omówienie prawie stu niepublikowanych i niezebranych do tej pory powieści, opowiadań, scenariuszy i poematów. Także opisy wariacji i wersji publikowanych historii - zmian i uaktualnień jakich dokonywał pisarz pomiędzy przedrukami swoich dzieł. Poza tym w książce zostanie opublikowany poemat "Dino", który kiedyś został wydany w mało znanym magazynie i przeleżał w E.S. Bird Library of Syracuse University w Nowym Jorku oraz długi rozdział z niepublikowanej powieści "Sword in the darkness" napisanej w 1970 roku. W dodatku autor odkrył i przedstawił scenariusz "Molly", który został pierwotnie napisany na potrzeby serialu "Z Archiwum X" i kompletnie różni się od zrealizowanej później "Chingi".
The Illustrated Stephen King Trivia Book
The Illustrated Stephen King Trivia Book
Srarzenie
11.01.2005r. - "Srarzenie" / Szkic powieści ukończony

Na stronie Stephen King Short Movies można ściągnąć 10 minutowy filmik "Srarzenie". Jest to jedyna animowana ekranizacja opowiadania Kinga jaka kiedykolwiek została zrealizowana z zakupionych za niewielką kwotę praw do sfilmowania dzieła (tzw. Dollar Baby). Animacja powstała w 1986 roku w byłym ZSRR za sprawą reżysera M.Titova. Stworzono ją na podstawie opowiadania "Pole walki" ze zbioru "Nocna zmiana".

Stephen King ukończył pierwszy szkic swojej nowej powieści, podaje Moderator na oficjalnej stronie Kinga. Niestety powieść ta prawdopodobnie nie zostanie wydana w tym roku.

10.01.2005r. - Stephen King kupił nawiedzony dom

Rezydencja kupiona przez Stephena i Tabithe King 1 października 2004r. (wg miejskich rejestrów) kosztowała 720.000$.
Jest to trzy-piętrowy wiktoriański budynek znany jako ‘Charles P Brown House’ i znajduje się naprzeciwko domu Kinga przy West Broadway w Bangor (Maine).
‘Charles P Brown House’ został wyceniony na 10.000$ już kiedy został zbudowany w 1872 r. i jest uważany za jeden z najbardziej imponujących budynków w Bangor. Niestety rezydencja wymaga gruntownej renowacji zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Przez lata została bardzo zaniedbana, ale King zamierza przywrócić jej dawną świetność.
Obecnie trwają prace restauracyjne. Cały dom jest opakowany w plastykową folię i wzbudza nieco sensacji w mieście.
Według miejscowych rezydencja ta jest nawiedzona, ale sąsiad Kinga twierdzi: „Stephen nie martwi się o duchy. On myśli, że to dodaje charakteru.”

Zdjęcia wykonał John Clarke Russ
Charles P Brown House
Charles P Brown House
Charles P Brown House
Stephen King i Peter Straub
07.01.2005r. - Współpraca z Peterem Straubem / IV sezon "Martwej strefy"

Ponownie informacja z oficjalnej strony Kinga. Pisarz ma w planach napisać kolejną po "Talizmanie" i "Czarnym Domie" książkę we współpracy z Peterem Straubem. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Zdjęcia do czwartego sezonu "The Dead Zone" ("Martwa strefa") mają rozpocząć się 13 stycznia. Emisja nowych odcinków planowana jest na to lato.Stephen King
06.01.2005r. - King wciąż tworzy / Ekranizacja powieści "To"

Moderator na oficjalnej stronie stephenking.com podaje, że King obecnie pracuje nad nową powieścią i kilkoma opowiadaniami. W planach jest także nowe telewizyjne show. Poza tym nie wyklucza pojawienia się w przyszłości nowych historii powiązanych z Roland'em jak "Siostrzyczki z Elurii".

Plotki na temat nowej ekranizacji "To" krążą już od pół roku, ale teraz oficjalnie potwierdzono to w wywiadzie. Scenarzysta telewizyjnej wersji ekranizacji "Salem's Lot" ("Miasteczka Salem") Peter Filardi, powiedział, że pracują nad realizacją kolejnej powieści Kinga "It" ("To"). Tak jak poprzednio będzie to film przeznaczony do emisji telewizyjnej. Istotną zmianą jaką Filardi chciałby wprowadzić jest zamiana punktu widzenia z postaci pisarza Billa Denbrough na Beverly Marsh. Jeżeli plany dojdą do skutku będzie to kolejny remake ekranizacji książki Kinga.
Transgressions
04.01.2005r. - Nowe opowiadanie / Premiera Riding the Bullet

Według oficjalnej strony w maju ukaże się nowe opowiadanie Kinga "The Things They Left Behind", opublikowane w antologii Eda McBain pt: Transgressions. Oprócz opowiadania Kinga znajdą się tam dzieła takich twórców jak: Lawrence Block, Jeffery Deaver, John Farris, Ed McBain, Sharyn McCrumb, Walter Mosley, Joyce Carol Oates, Anne Perry oraz Donald E. Westlake.


Premiera filmu Riding the Bullet w telewizji USANetwork odbędzie się 23 stycznia. Więcej informacji oraz zwiastun filmu znajdziecie na oficjalnej stronie.

    


Creepshow 3

02.01.2005r. - Realizacja Creepshow 3

Creepshow 3 zostanie zrealizowany przez Taurus Entertainment bez udziału reżysera oryginału George A. Romero i współreżysera Creepshow 2 Michaela Gornicka. Mówi się, że film ma wyjść wyłącznie na DVD, ale producentka Ana Clavell powiedziała: "Creepshow 3 będzie przeznaczony na wszystkie formaty i pozwolimy dystrybutorom zadecydować gdzie i jak ma zostać przedstawiony", więc drzwi kin pozostają otwarte. W Creepshow 3 uszanowany zostanie format dwóch poprzednich filmów, a jego zapowiedz ma wyjść w połowie lutego.    


Entertainment Weekly
01.01.2005r. - The Pop Of King

W numerze z 24 grudnia 2004r. amerykańskiego magazynu Entertainment Weekly, Stephen King pisze o 10 najlepszych jego zdaniem filmach mijającego roku. Wyróżnione filmy to:

1. Maria Full Of Grace
2. Dawn Of The Dead
3. The Munchurian Candidate
4. Fahrenheit 9/11
5. Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban
6. Shrek 2
7. The Incredibles
8. Collateral
9. The Bourne Supremacy
10. Red Lights

Artykuł możecie przeczytać w dziale "Artykuły". Nr.25 - Personal Best.

Copyright © 2004-2005 by 'Gooky'. All rights reserved.